Vishay/Dale CMF555K6200BHEA70
CMF555K6200BHEA70 picture photo
Mfg. Part Number
CMF555K6200BHEA70
Brief Description
RES 5.62K OHM 1/2W .1% AXIAL
Datasheet Download
CMF555K6200BHEA70.pdf
Availability of CMF555K6200BHEA70
QUANTITY
CMF555K6200BHEA70 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF555K6200BHEA70
Internal Part NumberEIS-CMF555K6200BHEA70
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)5.62k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF555K6200BHEA70
Related LinksCMF555K6, CMF555K6200BHEA70 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF555K6200BHEA70 Details Description
Related parts for CMF555K6200BHEA70
CONN PLUG 15POS AWG26 STRAIGHT datasheet.pdf
RES SMD 274K OHM 0.25% 1/8W 1206 datasheet.pdf
RELAY GENERAL PURPOSE SPST 8A 6V datasheet.pdf
CONN RCPT 22POS .100" DUAL VERT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 182POS .050 SMD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 19 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 200W datasheet.pdf
RES 1.4K OHM 1% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
BRD SPT SNAP LOCK NYLON 1/2" datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X36.83X17.78MM T412 datasheet.pdf
CONN FML 3POS TO MALE 3POS datasheet.pdf