Vishay/Dale CMF555K9700CEEA
CMF555K9700CEEA picture photo
Mfg. Part Number
CMF555K9700CEEA
Brief Description
RES 5.97K OHM 1/2W .25% AXIAL
Datasheet Download
CMF555K9700CEEA.pdf
Availability of CMF555K9700CEEA
QUANTITY
CMF555K9700CEEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF555K9700CEEA
Internal Part NumberEIS-CMF555K9700CEEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)5.97k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF555K9700CEEA
Related LinksCMF555K, CMF555K9700CEEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF555K9700CEEA Details Description
Related parts for CMF555K9700CEEA
CAP CER 680PF 250V C0G 0603 datasheet.pdf
IC VOLTAGE DIVIDER PGA 10-UMAX datasheet.pdf
CONN HSG JAM NUT RCPT 41POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 50W datasheet.pdf
HP2008-02L, 2NC, M16,110MM SOLID datasheet.pdf
VARISTOR 819V 5KA DISC 14MM datasheet.pdf
CONN RCPT 16POS BOX MNT SKT datasheet.pdf
FIXED IND 1UH 12A 9 MOHM SMD datasheet.pdf
CAP FILM 0.033UF 20% 310VAC AXIA datasheet.pdf