Vishay/Dale CMF55604K00FHEK
CMF55604K00FHEK picture photo
Mfg. Part Number
CMF55604K00FHEK
Brief Description
RES 604K OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF55604K00FHEK.pdf
Availability of CMF55604K00FHEK
QUANTITY
CMF55604K00FHEK Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF55604K00FHEK
Internal Part NumberEIS-CMF55604K00FHEK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)604k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF55604K00FHEK
Related LinksCMF5560, CMF55604K00FHEK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF55604K00FHEK Details Description
Related parts for CMF55604K00FHEK
CONN PIN 14-20AWG TIN CRIMP datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE 4PDT 10A 120V datasheet.pdf
HORIZ LONG PART 460-HLP-10 datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 500V X7R 2225 datasheet.pdf
RES SMD 412 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES 320 OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
HEATSHRINK FP301 1-50' GREEN datasheet.pdf
CAP CER 1800PF 100V C0G 0603 datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 45V 1A DO204AL datasheet.pdf
D SUB -REAR RELEASE CONTACTS datasheet.pdf
CAP CER 47PF 100V NPO 0603 datasheet.pdf