Vishay/Dale CMF5560K400BEEK
CMF5560K400BEEK picture photo
Mfg. Part Number
CMF5560K400BEEK
Brief Description
RES 60.4K OHM 1/2W .1% AXIAL
Datasheet Download
CMF5560K400BEEK.pdf
Availability of CMF5560K400BEEK
QUANTITY
CMF5560K400BEEK Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5560K400BEEK
Internal Part NumberEIS-CMF5560K400BEEK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)60.4k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5560K400BEEK
Related LinksCMF5560, CMF5560K400BEEK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5560K400BEEK Details Description
Related parts for CMF5560K400BEEK
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V datasheet.pdf
TVS DIODE 18VWM 32.2VC SMC datasheet.pdf
TRANS PREBIAS DUAL PNP SSMINI6 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 99W datasheet.pdf
ROUND SPACER M3 PVC 27.43MM datasheet.pdf
HDR RA TH 3P-24S-3PGOLD 30POS datasheet.pdf
RES 50.5 OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 931 OHM 1% 0.4W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 0.02 OHM 1% 1W 1206 datasheet.pdf