Vishay/Dale CMF5560K400FHEB
CMF5560K400FHEB picture photo
Mfg. Part Number
CMF5560K400FHEB
Brief Description
RES 60.4K OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF5560K400FHEB.pdf
Availability of CMF5560K400FHEB
QUANTITY
CMF5560K400FHEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5560K400FHEB
Internal Part NumberEIS-CMF5560K400FHEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)60.4k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5560K400FHEB
Related LinksCMF5560, CMF5560K400FHEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5560K400FHEB Details Description
Related parts for CMF5560K400FHEB
IC VOICE REC/PLAY 4MIN 28-DIP datasheet.pdf
CONN D-SUB PLUG 50POS W/O CONT datasheet.pdf
JUMPER-H1502TR/A2015N/H1502TR 3" datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Free Hanging (In-Line); Panel Mount Solder Cup datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 100K OHM 1206 datasheet.pdf
3 ROW R/A RECEPTACLE SOLDER datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 100W datasheet.pdf
RES 110K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 6.8V 225MW SOT23-3 datasheet.pdf