Vishay/Dale CMF55619K00BEBF
CMF55619K00BEBF picture photo
Mfg. Part Number
CMF55619K00BEBF
Brief Description
RES 619K OHM 1/2W .1% AXIAL
Datasheet Download
CMF55619K00BEBF.pdf
Availability of CMF55619K00BEBF
QUANTITY
CMF55619K00BEBF Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF55619K00BEBF
Internal Part NumberEIS-CMF55619K00BEBF
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)619k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF55619K00BEBF
Related LinksCMF5561, CMF55619K00BEBF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF55619K00BEBF Details Description
Related parts for CMF55619K00BEBF
VARISTOR 6.8V 40A 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 102 OHM 1% 1/4W 0603 datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 24VIN +/-12VOUT datasheet.pdf
SLDSW 6A 0.5M WIRE LEFT EXIT datasheet.pdf
CONV DC/DC 8W 48VIN +/-05VOUT datasheet.pdf
CONN CRIMP HOUSING RAMP 13POS datasheet.pdf
CAP TANT 1.2UF 10% 50V AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 11K OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf