Vishay/Dale CMF55619K00BEEK
CMF55619K00BEEK picture photo
Mfg. Part Number
CMF55619K00BEEK
Brief Description
RES 619K OHM 1/2W .1% AXIAL
Datasheet Download
CMF55619K00BEEK.pdf
Availability of CMF55619K00BEEK
QUANTITY
CMF55619K00BEEK Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF55619K00BEEK
Internal Part NumberEIS-CMF55619K00BEEK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)619k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF55619K00BEEK
Related LinksCMF5561, CMF55619K00BEEK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF55619K00BEEK Details Description
Related parts for CMF55619K00BEEK
IC OPAMP GP 1.6MHZ RRO 8SO datasheet.pdf
IC COMPARATOR EQUALITY 8B 20DIP datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON INDICATOR AMB datasheet.pdf
IC BUFF DL SCHMIT TRIG SOT23-6 datasheet.pdf
IC SPRVSR SMPL RSET 2.9V SOT23-5 datasheet.pdf
CAP CER 0.033UF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W datasheet.pdf
RES 1.67K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 250W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 150W datasheet.pdf
FIXED IND 8.2UH 195MA 4 OHM SMD datasheet.pdf
IC REG LDO 2.5V 3A datasheet.pdf