Vishay/Dale CMF55619R00BHR6
CMF55619R00BHR6 picture photo
Mfg. Part Number
CMF55619R00BHR6
Brief Description
RES 619 OHM 1/2W .1% AXIAL
Datasheet Download
CMF55619R00BHR6.pdf
Availability of CMF55619R00BHR6
QUANTITY
CMF55619R00BHR6 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF55619R00BHR6
Internal Part NumberEIS-CMF55619R00BHR6
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)619
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF55619R00BHR6
Related LinksCMF5561, CMF55619R00BHR6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF55619R00BHR6 Details Description
Related parts for CMF55619R00BHR6
VARISTOR 815V 4.5KA DISC 14MM datasheet.pdf
IC AMP AUDIO PWR .07W STER 8SOIC datasheet.pdf
CONN HEADR SH 14POS SIDE 1MM GOL datasheet.pdf
OSC XO 6.000MHZ HCMOS TTL PC PIN datasheet.pdf
RELAY SSR DUAL 25A ZERO PNL MNT datasheet.pdf
INDICATOR INCAND WHITE PANEL MNT datasheet.pdf
RES 20K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HDR 87POS 2.54MM T/H R/A datasheet.pdf