Vishay/Dale CMF5563K400BHEB
CMF5563K400BHEB picture photo
Mfg. Part Number
CMF5563K400BHEB
Brief Description
RES 63.4K OHM 1/2W .1% AXIAL
Datasheet Download
CMF5563K400BHEB.pdf
Availability of CMF5563K400BHEB
QUANTITY
CMF5563K400BHEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5563K400BHEB
Internal Part NumberEIS-CMF5563K400BHEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)63.4k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5563K400BHEB
Related LinksCMF5563, CMF5563K400BHEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5563K400BHEB Details Description
Related parts for CMF5563K400BHEB
CONN SOCKET .062 WIREWRAP GOLD datasheet.pdf
OPTOISO 2.5KV OPEN COLL 8SSOP datasheet.pdf
CONN HDR STR STACK 30POS 2MM T/H datasheet.pdf
IC FPGA 338 I/O 484CSPBGA datasheet.pdf
WIREWAY PULL THRGH 120" 4X4" GR datasheet.pdf
IC FREQ TIMING GENERATOR 28SSOP datasheet.pdf
HEAT SHRINK TUBE 3/64 CLR 40X6" datasheet.pdf
CAP CER 0.22UF 50V NP0 1812 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X35MM R-TAB T766 datasheet.pdf
CONN SOCKET 22-18AWG TIN CRIMP datasheet.pdf
FUSE 63A 1000V DC PV SIZE 1 DUAL datasheet.pdf