Vishay/Dale CMF5563K400DHRE
CMF5563K400DHRE picture photo
Mfg. Part Number
CMF5563K400DHRE
Brief Description
RES 63.4K OHM 1/2W .5% AXIAL
Datasheet Download
CMF5563K400DHRE.pdf
Availability of CMF5563K400DHRE
QUANTITY
CMF5563K400DHRE Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5563K400DHRE
Internal Part NumberEIS-CMF5563K400DHRE
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)63.4k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5563K400DHRE
Related LinksCMF5563, CMF5563K400DHRE Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5563K400DHRE Details Description
Related parts for CMF5563K400DHRE
Connector Receptacle 50 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
LED RED CLEAR AXIAL datasheet.pdf
IC OPAMP INSTR 240KHZ RRO 16QSOP datasheet.pdf
TVS DIODE 28.2VWM 45.7VC SMPC datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 9POS 90DEG 5MM datasheet.pdf
DIODE ZENER 10V 500MW SOD123 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 13POS STR 3.5MM datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 11POS PIN datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 20VA THRU HOLE datasheet.pdf
HEADER TURRET SOLDER TAIL 2.54MM datasheet.pdf