Vishay/Dale CMF5563K400FKEB
CMF5563K400FKEB picture photo
Mfg. Part Number
CMF5563K400FKEB
Brief Description
RES 63.4K OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF5563K400FKEB.pdf
Availability of CMF5563K400FKEB
QUANTITY
CMF5563K400FKEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5563K400FKEB
Internal Part NumberEIS-CMF5563K400FKEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)63.4k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5563K400FKEB
Related LinksCMF5563, CMF5563K400FKEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5563K400FKEB Details Description
Related parts for CMF5563K400FKEB
CAP ALUM 3100UF 20% 450V SCREW datasheet.pdf
RES SMD 42.2KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 200V TO262 datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 0.7A SOT89-5 datasheet.pdf
RES 100K OHM 1% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
HERMETIC THERMOSTAT datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
EVAL MODULE FOR UCC27532 datasheet.pdf
BG MBB 4 MIL 12X20" 100EA datasheet.pdf
CAP TRIM 3-50PF 250V THRU HOLE datasheet.pdf