Vishay/Dale CMF55649K00FKBF
CMF55649K00FKBF picture photo
Mfg. Part Number
CMF55649K00FKBF
Brief Description
RES 649K OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF55649K00FKBF.pdf
Availability of CMF55649K00FKBF
QUANTITY
CMF55649K00FKBF Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF55649K00FKBF
Internal Part NumberEIS-CMF55649K00FKBF
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)649k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF55649K00FKBF
Related LinksCMF5564, CMF55649K00FKBF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF55649K00FKBF Details Description
Related parts for CMF55649K00FKBF
IC DETECTOR RF SCHOTTKY 6TSOP datasheet.pdf
IC MIXER 1KHZ-3GHZ DWN 16QFN datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 30V 1A SOD123F datasheet.pdf
IC SRAM 18MBIT 167MHZ 484FBGA datasheet.pdf
INDUCT ARRAY 2 COIL 40.5UH SMD datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Panel Mount, Through Hole Solder datasheet.pdf
RES 8.25 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
Connector Socket 52 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 8KB FLASH 32LQFP datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER 6-USP datasheet.pdf
CAP FILM 8.2UF 5% 850VDC AXIAL datasheet.pdf