Vishay/Dale CMF55649R00FKEK
CMF55649R00FKEK picture photo
Mfg. Part Number
CMF55649R00FKEK
Brief Description
RES 649 OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF55649R00FKEK.pdf
Availability of CMF55649R00FKEK
QUANTITY
CMF55649R00FKEK Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF55649R00FKEK
Internal Part NumberEIS-CMF55649R00FKEK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)649
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF55649R00FKEK
Related LinksCMF5564, CMF55649R00FKEK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF55649R00FKEK Details Description
Related parts for CMF55649R00FKEK
SWITCH PUSH DPST-NO 10A 110V datasheet.pdf
RES 20 OHM 25W 5% RADIAL datasheet.pdf
MOTOR AC ASYNCHRONOUS datasheet.pdf
PROGRAMMER PSDPRO 110V PWR SUPP datasheet.pdf
OSC PROG 2.5V LVPECL LOW 20PPM datasheet.pdf