Vishay/Dale CMF5565K700BERE
CMF5565K700BERE picture photo
Mfg. Part Number
CMF5565K700BERE
Brief Description
RES 65.7K OHM 1/2W .1% AXIAL
Datasheet Download
CMF5565K700BERE.pdf
Availability of CMF5565K700BERE
QUANTITY
CMF5565K700BERE Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5565K700BERE
Internal Part NumberEIS-CMF5565K700BERE
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)65.7k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
Height-
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5565K700BERE
Related LinksCMF5565, CMF5565K700BERE Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5565K700BERE Details Description
Related parts for CMF5565K700BERE
IC INVERTER INTERFACE 18-DIP datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 390 OHM 16SOIC datasheet.pdf
CAP CER 0.027UF 100V NP0 1825 datasheet.pdf
IC VREF SHUNT ADJ SOT23-3 datasheet.pdf
CONN PLUG 1POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 99W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 200W datasheet.pdf
RES 65.7 OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 78.7 OHM 1% 1W 1218 datasheet.pdf