Vishay/Dale CMF55665R00BERE
CMF55665R00BERE picture photo
Mfg. Part Number
CMF55665R00BERE
Brief Description
RES 665 OHM 1/2W .1% AXIAL
Datasheet Download
CMF55665R00BERE.pdf
Availability of CMF55665R00BERE
QUANTITY
CMF55665R00BERE Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF55665R00BERE
Internal Part NumberEIS-CMF55665R00BERE
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)665
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF55665R00BERE
Related LinksCMF5566, CMF55665R00BERE Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF55665R00BERE Details Description
Related parts for CMF55665R00BERE
CONN EDGECARD 38POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .156 WW datasheet.pdf
TVS DIODE 58VWM 93.6VC AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 698K OHM 1% 3/4W 1210 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 75W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 4POS PIN datasheet.pdf
COUNTER LCD 6 CHAR 3V PANEL MT datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .050 TH 80POS datasheet.pdf
TERM BLOCK datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X20MM L-TAB T766 datasheet.pdf
SENSOR/ACTUATOR CABLE 3POS datasheet.pdf