Vishay/Dale CMF55677R40BEEK
CMF55677R40BEEK picture photo
Mfg. Part Number
CMF55677R40BEEK
Brief Description
RES 677.4 OHM 1/2W 0.1% AXIAL
Datasheet Download
CMF55677R40BEEK.pdf
Availability of CMF55677R40BEEK
QUANTITY
CMF55677R40BEEK Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF55677R40BEEK
Internal Part NumberEIS-CMF55677R40BEEK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)677.4
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF55677R40BEEK
Related LinksCMF5567, CMF55677R40BEEK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF55677R40BEEK Details Description
Related parts for CMF55677R40BEEK
ADD-A-RACK ECONOMIZER VENTED datasheet.pdf
FAN AXIAL 80X38MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
SWITCH LEVER SPST/NC 16A QC TERM datasheet.pdf
IC MPU RESET CIRC 4.00V SC59-3 datasheet.pdf
RES SMD 120K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
SSR GN3 3-PHASE 25A 4-32VDC datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 4POS STR 5.08MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 40W datasheet.pdf
RES 0.511 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS INLINE PIN RA datasheet.pdf
CONN RCPT 16POS WALL MNT SCKT datasheet.pdf
CAP FILM 47NF 5% 400VDC RAD datasheet.pdf