Vishay/Dale CMF5567R300BER6
CMF5567R300BER6 picture photo
Mfg. Part Number
CMF5567R300BER6
Brief Description
RES 67.3 OHM 1/2W .1% AXIAL
Datasheet Download
CMF5567R300BER6.pdf
Availability of CMF5567R300BER6
QUANTITY
CMF5567R300BER6 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5567R300BER6
Internal Part NumberEIS-CMF5567R300BER6
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)67.3
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5567R300BER6
Related LinksCMF5567, CMF5567R300BER6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5567R300BER6 Details Description
Related parts for CMF5567R300BER6
RES SMD 37.4K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC FIFO SS 16384X36 6NS 144-BGA datasheet.pdf
RES 64.9 OHM 2W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
IC OPAMP GP 3.5MHZ RRO 8VSSOP datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
RES SMD 9.1K OHM 0.5% 1/4W 0603 datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 2.5X2.0MM 1.8V datasheet.pdf
15POS M H.D R/A .TYP 3 datasheet.pdf
OSC XO 156.25MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf