Vishay/Dale CMF55681K00BERE70
CMF55681K00BERE70 picture photo
Mfg. Part Number
CMF55681K00BERE70
Brief Description
RES 681K OHM 1/2W .1% AXIAL
Datasheet Download
CMF55681K00BERE70.pdf
Availability of CMF55681K00BERE70
QUANTITY
CMF55681K00BERE70 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF55681K00BERE70
Internal Part NumberEIS-CMF55681K00BERE70
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)681k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF55681K00BERE70
Related LinksCMF55681, CMF55681K00BERE70 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF55681K00BERE70 Details Description
Related parts for CMF55681K00BERE70
RES SMD 560 OHM 0.5% 1/10W 0805 datasheet.pdf
FIXED IND 22UH 1.15A 120 MOHM datasheet.pdf
SENS PROX INDUCT M12 PIGTAIL .3M datasheet.pdf
INDICATOR 24V 14MM PROMINENT WHT datasheet.pdf
MOSFET N-CH 700V 7.5A TO-220FP datasheet.pdf
CONN RCPT 6 POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
CONN PLUG 1POS INLINE W/SKT datasheet.pdf
FIBER CORE 0.125MM THRU-BEAM R2 datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X15MM R-TAB T412 datasheet.pdf
CRYSTAL 25.00 MHZ 18.0PF SMD datasheet.pdf