Vishay/Dale CMF55681K00BHBF
CMF55681K00BHBF picture photo
Mfg. Part Number
CMF55681K00BHBF
Brief Description
RES 681K OHM 1/2W .1% AXIAL
Datasheet Download
CMF55681K00BHBF.pdf
Availability of CMF55681K00BHBF
QUANTITY
CMF55681K00BHBF Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF55681K00BHBF
Internal Part NumberEIS-CMF55681K00BHBF
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)681k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF55681K00BHBF
Related LinksCMF5568, CMF55681K00BHBF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF55681K00BHBF Details Description
Related parts for CMF55681K00BHBF
RES SMD 267KOHM 0.05% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 140POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
CD POWER ENTRY MOD W. FLTR 4A datasheet.pdf
RES 22K OHM 2% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG INLINE 31POS PIN datasheet.pdf
RES 50 OHM 1/2W 0.25% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 1A 120V datasheet.pdf
OSC PROG 3.3V CMOS 25PPM 5X7MM datasheet.pdf