Vishay/Dale CMF55681R00BEEB
CMF55681R00BEEB picture photo
Mfg. Part Number
CMF55681R00BEEB
Brief Description
RES 681 OHM 1/2W .1% AXIAL
Datasheet Download
CMF55681R00BEEB.pdf
Availability of CMF55681R00BEEB
QUANTITY
CMF55681R00BEEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF55681R00BEEB
Internal Part NumberEIS-CMF55681R00BEEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)681
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF55681R00BEEB
Related LinksCMF5568, CMF55681R00BEEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF55681R00BEEB Details Description
Related parts for CMF55681R00BEEB
SCOTCH CODE REFILL RED datasheet.pdf
CONN HEADER .05" 20POS DUAL R/A datasheet.pdf
DSUB CABLE - CMP25S/AE25M/CMP25S datasheet.pdf
IC REG MULT CONFIG INV ADJ 10DFN datasheet.pdf
CONN HSNG PLUG 12POS INLINE SKT datasheet.pdf
FUSE 20A 700V 14.3X50.8MM UL CSA datasheet.pdf
IC ADC 11BIT SER/PAR 125M 64VQFN datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CAP CER 1UF 50V X7R 1812 datasheet.pdf
CAP TANT 3.3UF 16V 10% 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 100W datasheet.pdf