Vishay/Dale CMF55681R00FKEB
CMF55681R00FKEB picture photo
Mfg. Part Number
CMF55681R00FKEB
Brief Description
RES 681 OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF55681R00FKEB.pdf
Availability of CMF55681R00FKEB
QUANTITY
CMF55681R00FKEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF55681R00FKEB
Internal Part NumberEIS-CMF55681R00FKEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)681
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF55681R00FKEB
Related LinksCMF5568, CMF55681R00FKEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF55681R00FKEB Details Description
Related parts for CMF55681R00FKEB
IC VOLT DETECT OD 1.1V 5TSOP datasheet.pdf
RES SMD 536K OHM 0.1% 1/3W 1210 datasheet.pdf
FUSE AUTOMOTIVE 25A 32VAC/VDC datasheet.pdf
RES SMD 4.3K OHM 1W 1812 WIDE datasheet.pdf
IC ACCELEROMETER 16-SOIC datasheet.pdf
CONN HEADER 176POS 11ROW VERT datasheet.pdf