Vishay/Dale CMF55689K00BEEK
CMF55689K00BEEK picture photo
Mfg. Part Number
CMF55689K00BEEK
Brief Description
RES 689K OHM 1/2W 0.1% AXIAL
Datasheet Download
CMF55689K00BEEK.pdf
Availability of CMF55689K00BEEK
QUANTITY
CMF55689K00BEEK Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF55689K00BEEK
Internal Part NumberEIS-CMF55689K00BEEK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)689k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF55689K00BEEK
Related LinksCMF5568, CMF55689K00BEEK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF55689K00BEEK Details Description
Related parts for CMF55689K00BEEK
CONN RECEPTACLE HOUSING 8POS 2MM datasheet.pdf
THERMISTOR NTC 100K OHM 2% BEAD datasheet.pdf
IC ADC 10-BIT 250KSPS 24-QSOP datasheet.pdf
ADD-A-RACK ECONOMIZER VENTED datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 45V 16A TO220AC datasheet.pdf
CONV AC/DC 90-264VAC 24V 230MA datasheet.pdf
DGTL ISO 3.75KV GEN PURP 8SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 50W datasheet.pdf
RES SMD 86.6K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP ALUM 4.7UF 20% 400V SMD datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 37 Position Free Hanging (In-Line) Solder datasheet.pdf