Vishay/Dale CMF5569R800BHR6
CMF5569R800BHR6 picture photo
Mfg. Part Number
CMF5569R800BHR6
Brief Description
RES 69.8 OHM 1/2W .1% AXIAL
Datasheet Download
CMF5569R800BHR6.pdf
Availability of CMF5569R800BHR6
QUANTITY
CMF5569R800BHR6 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5569R800BHR6
Internal Part NumberEIS-CMF5569R800BHR6
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)69.8
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5569R800BHR6
Related LinksCMF5569, CMF5569R800BHR6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5569R800BHR6 Details Description
Related parts for CMF5569R800BHR6
RES SMD 169KOHM 0.25% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 3.57K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
IC VREF SHUNT 5V SC70 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 15 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
FILTER LINE 2 STAGE TERM 2A datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 25W datasheet.pdf
SPRING datasheet.pdf
IC REG LDO 12V 0.1A TO92-3 datasheet.pdf
SWITCH ROTARY 3P4T datasheet.pdf
HDM 5SMPR090F120F G datasheet.pdf
XG4 24AWG 7/32 25C UNSHLD 300V datasheet.pdf
CAP FILM 0.011UF 5% 250VDC AXIAL datasheet.pdf