Vishay/Dale CMF5569R800DHEB
CMF5569R800DHEB picture photo
Mfg. Part Number
CMF5569R800DHEB
Brief Description
RES 69.8 OHM 1/2W .5% AXIAL
Datasheet Download
CMF5569R800DHEB.pdf
Availability of CMF5569R800DHEB
QUANTITY
CMF5569R800DHEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5569R800DHEB
Internal Part NumberEIS-CMF5569R800DHEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)69.8
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5569R800DHEB
Related LinksCMF5569, CMF5569R800DHEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5569R800DHEB Details Description
Related parts for CMF5569R800DHEB
CONN HEADR BRKWAY .100 66POS STR datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
IC VIDEO QUAD/MUX CTRLR 4CH datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 4 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
LED MT SR VERT X 0.130" 5MM 3LD datasheet.pdf
RES 27.4K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 8.2UF 20% 200V RADIAL datasheet.pdf
RES 432 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 9.1PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
CAP CER 8.2PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf