Vishay/Dale CMF556K9800FHRE
CMF556K9800FHRE picture photo
Mfg. Part Number
CMF556K9800FHRE
Brief Description
RES 6.98K OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF556K9800FHRE.pdf
Availability of CMF556K9800FHRE
QUANTITY
CMF556K9800FHRE Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF556K9800FHRE
Internal Part NumberEIS-CMF556K9800FHRE
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)6.98k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF556K9800FHRE
Related LinksCMF556K, CMF556K9800FHRE Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF556K9800FHRE Details Description
Related parts for CMF556K9800FHRE
CONN SOCKET COVER datasheet.pdf
OPTOISO 5.3KV TRANS W/BASE 6DIP datasheet.pdf
TRANS PNP 150V 0.6A SOT-23 datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK JUMPER 12POS datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 05VIN 3.3VOUT datasheet.pdf
PIGTAIL, 8FIB 900UM SM MPX .5 datasheet.pdf
RES ARRAY 10 RES 100K OHM 20SOIC datasheet.pdf
QF50 SRD HDR RA KEY .1AU 16POS datasheet.pdf
FIXED IND 2.7UH 1.6A 110 MOHM TH datasheet.pdf