Vishay/Dale CMF556M1900FKEB
CMF556M1900FKEB picture photo
Mfg. Part Number
CMF556M1900FKEB
Brief Description
RES 6.19M OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF556M1900FKEB.pdf
Availability of CMF556M1900FKEB
QUANTITY
CMF556M1900FKEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF556M1900FKEB
Internal Part NumberEIS-CMF556M1900FKEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)6.19M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF556M1900FKEB
Related LinksCMF556M, CMF556M1900FKEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF556M1900FKEB Details Description
Related parts for CMF556M1900FKEB
CONN EDGECARD 44POS .100 EXTEND datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR 1.3V SOT23-5 datasheet.pdf
LED 7-SEG 2DIGIT ORN 0.40" CA datasheet.pdf
RES 64.9 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
LOW HERMETIC THERMOSTAT datasheet.pdf
RES 10K OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC FPGA 696 I/O 1517FBGA datasheet.pdf
CONN PLUG W/SOCKETS datasheet.pdf
CRYSTAL 37.400 MHZ 18PF SMT datasheet.pdf