Vishay/Dale CMF556M9800FKBF
CMF556M9800FKBF picture photo
Mfg. Part Number
CMF556M9800FKBF
Brief Description
RES 6.98M OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF556M9800FKBF.pdf
Availability of CMF556M9800FKBF
QUANTITY
CMF556M9800FKBF Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF556M9800FKBF
Internal Part NumberEIS-CMF556M9800FKBF
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)6.98M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF556M9800FKBF
Related LinksCMF556M, CMF556M9800FKBF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF556M9800FKBF Details Description
Related parts for CMF556M9800FKBF
CONN FERRULE STEPPED DB9/15/25 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 3MHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
CIR BRKR THRMMAG 3A 480VAC 65VDC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
TRIMMER 200 OHM 0.25W SMD datasheet.pdf
ICL 22 OHM 15% 1A 7MM datasheet.pdf
CONN HEADER 2X10 STR BRKWAY GOLD datasheet.pdf
RES 1.1 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
VARISTOR 423V 3.5KA DISC 10.5MM datasheet.pdf
68UF 160V 12,5X20 datasheet.pdf