Vishay/Dale CMF55715R00FHEA
CMF55715R00FHEA picture photo
Mfg. Part Number
CMF55715R00FHEA
Brief Description
RES 715 OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF55715R00FHEA.pdf
Availability of CMF55715R00FHEA
QUANTITY
CMF55715R00FHEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF55715R00FHEA
Internal Part NumberEIS-CMF55715R00FHEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)715
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF55715R00FHEA
Related LinksCMF5571, CMF55715R00FHEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF55715R00FHEA Details Description
Related parts for CMF55715R00FHEA
SWITCH MAGNETIC .5A 46-70AT datasheet.pdf
RES SMD 27K OHM 0.25% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN HEADER VERT .100 6 POS 30AU datasheet.pdf
RES SMD 115K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
RES SMD 390 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 132W datasheet.pdf
RES 76.8K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
HEATSHRINK 1/4"-500' BLACK datasheet.pdf
TOOL ACC datasheet.pdf
IC EEPROM I2C BUS 2KBIT 8TSSOP datasheet.pdf
TVS DIODE 14VWM 23.2VC DO214AA datasheet.pdf
RES 26.1 OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf