Vishay/Dale CMF5571K500BEEK
CMF5571K500BEEK picture photo
Mfg. Part Number
CMF5571K500BEEK
Brief Description
RES 71.5K OHM 1/2W .1% AXIAL
Datasheet Download
CMF5571K500BEEK.pdf
Availability of CMF5571K500BEEK
QUANTITY
CMF5571K500BEEK Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5571K500BEEK
Internal Part NumberEIS-CMF5571K500BEEK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)71.5k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5571K500BEEK
Related LinksCMF5571, CMF5571K500BEEK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5571K500BEEK Details Description
Related parts for CMF5571K500BEEK
SWITCH ROCKER SPDT 6A 125V datasheet.pdf
RES SMD 2.21K OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 3300PF 50V NP0 RADIAL datasheet.pdf
IC ADC 16BIT DELTA SIG 12-MSOP datasheet.pdf
CONN HDR MIX-TEK 8POS GOLD datasheet.pdf
RES 75K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 26 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
INSERT TPE-V 17-20.5MM datasheet.pdf
CABLE CAT5E W/BOOT 1' BLUE datasheet.pdf
FLEX HOOK CLIP IP2X YELLOW datasheet.pdf
CAP FILM 30UF 10% 310VAC AXIAL datasheet.pdf