Vishay/Dale CMF55721R20BHEK
CMF55721R20BHEK picture photo
Mfg. Part Number
CMF55721R20BHEK
Brief Description
RES 721.2 OHM 1/2W 0.1% AXIAL
Datasheet Download
CMF55721R20BHEK.pdf
Availability of CMF55721R20BHEK
QUANTITY
CMF55721R20BHEK Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF55721R20BHEK
Internal Part NumberEIS-CMF55721R20BHEK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)721.2
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF55721R20BHEK
Related LinksCMF5572, CMF55721R20BHEK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF55721R20BHEK Details Description
Related parts for CMF55721R20BHEK
CONN EDGECARD 10POS R/A .050 SLD datasheet.pdf
CAP TANT 68UF 10V 10% 2917 datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 128KB FLASH 64LQFP datasheet.pdf
CAP MICA 110PF 1% 1KV 2220 datasheet.pdf
TVS DIODE 12.8VWM DO201AE datasheet.pdf
IC FET RF LDMOS 240W H-37260-2 datasheet.pdf
CABLE 5POS PLUG-SOCKET 1.5M datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
RES 1M OHM 1.5W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X10MM L-TAB T412 datasheet.pdf
POWER EMI/RFI FILTER 1600A FLNGD datasheet.pdf