Vishay/Dale CMF55732K00DHEA
CMF55732K00DHEA picture photo
Mfg. Part Number
CMF55732K00DHEA
Brief Description
RES 732K OHM 1/2W .5% AXIAL
Datasheet Download
CMF55732K00DHEA.pdf
Availability of CMF55732K00DHEA
QUANTITY
CMF55732K00DHEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF55732K00DHEA
Internal Part NumberEIS-CMF55732K00DHEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)732k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF55732K00DHEA
Related LinksCMF5573, CMF55732K00DHEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF55732K00DHEA Details Description
Related parts for CMF55732K00DHEA
CABLE 8COND 24AWG GRAY SHLD 100' datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
ICL 20 OHM 20% 3.1A 9.9MM datasheet.pdf
IC VREF SERIES 4.096V 8UMAX datasheet.pdf
RES SMD 68.1 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC EEPROM 4KBIT 400KHZ 8DIP datasheet.pdf
RES SMD 2.7 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN 2.2-3MM RED WIREMNT PLUG datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 49.5W datasheet.pdf
DIODE ZENER 100V 2W SMBG datasheet.pdf
CONN PLUG W/SOCKETS datasheet.pdf
OSC MEMS 32.768KHZ NANODRIVE SMD datasheet.pdf