Vishay/Dale CMF55733R00BER6
CMF55733R00BER6 picture photo
Mfg. Part Number
CMF55733R00BER6
Brief Description
RES 733 OHM 1/2W 0.1% AXIAL
Datasheet Download
CMF55733R00BER6.pdf
Availability of CMF55733R00BER6
QUANTITY
CMF55733R00BER6 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF55733R00BER6
Internal Part NumberEIS-CMF55733R00BER6
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)733
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF55733R00BER6
Related LinksCMF5573, CMF55733R00BER6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF55733R00BER6 Details Description
Related parts for CMF55733R00BER6
CONN HEADER PIN RT/ANG 4POS TIN datasheet.pdf
CABLE D-SUB-HMU37H/AE37G/HMU37H datasheet.pdf
CONN HEADER 11POS R/A .100 TIN datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 22POS WALL MT PIN datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W +/-5VOUT SMD datasheet.pdf
EVAL MODULE FOR BQ24133-715-15V datasheet.pdf
FIXED IND 5.6UH 11.4A 6 MOHM TH datasheet.pdf
LED 7-SEG 2DIGIT RED LC 0.40" CC datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 6A 125V datasheet.pdf
CONN HEADER 1MM 48POS datasheet.pdf
IC ADC DUAL 14BIT 80MSPS 48VQFN datasheet.pdf
CAP 1200 UF 20% 35 V datasheet.pdf