Vishay/Dale CMF5573K200BEEA70
CMF5573K200BEEA70 picture photo
Mfg. Part Number
CMF5573K200BEEA70
Brief Description
RES 73.2K OHM 1/2W .1% AXIAL
Datasheet Download
CMF5573K200BEEA70.pdf
Availability of CMF5573K200BEEA70
QUANTITY
CMF5573K200BEEA70 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5573K200BEEA70
Internal Part NumberEIS-CMF5573K200BEEA70
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)73.2k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5573K200BEEA70
Related LinksCMF5573K, CMF5573K200BEEA70 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5573K200BEEA70 Details Description
Related parts for CMF5573K200BEEA70
CONN PLUG 2POS .084 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .100 EXTEND datasheet.pdf
HEAVYCON COVER PLATE FOR B10/HV3 datasheet.pdf
CONN HEADER BACKPLANE 250PS GOLD datasheet.pdf
RES 12.7 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
DECI-CENTER JUMPERS 24POS datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM L-TAB T412 datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X35MM R-TAB T766 datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X15MM R-TAB T766 datasheet.pdf
HEATSINK 50X40X12.7MM XCUT T412 datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR 15A 240VAC datasheet.pdf
OSC XO 50.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf