Vishay/Dale CMF5573K200BER670
CMF5573K200BER670 picture photo
Mfg. Part Number
CMF5573K200BER670
Brief Description
RES 73.2K OHM 1/2W .1% AXIAL
Datasheet Download
CMF5573K200BER670.pdf
Availability of CMF5573K200BER670
QUANTITY
CMF5573K200BER670 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5573K200BER670
Internal Part NumberEIS-CMF5573K200BER670
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)73.2k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5573K200BER670
Related LinksCMF5573K, CMF5573K200BER670 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5573K200BER670 Details Description
Related parts for CMF5573K200BER670
REGULATOR 3.3V 1A HORZ datasheet.pdf
BAG 4"X6" STATIC SHIELD 1=100 PC datasheet.pdf
DISPLAY 7SEG GRN COLON CA 0.3" datasheet.pdf
IC LED Driver Linear 60mA Signage 24-HTSSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 50W datasheet.pdf
RES 80.6 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 2.21K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 40POS 1MM SMD AU datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 16 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .100" datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 63V RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 56PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf