Vishay/Dale CMF5573K200BHRE
CMF5573K200BHRE picture photo
Mfg. Part Number
CMF5573K200BHRE
Brief Description
RES 73.2K OHM 1/2W .1% AXIAL
Datasheet Download
CMF5573K200BHRE.pdf
Availability of CMF5573K200BHRE
QUANTITY
CMF5573K200BHRE Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5573K200BHRE
Internal Part NumberEIS-CMF5573K200BHRE
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)73.2k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5573K200BHRE
Related LinksCMF5573, CMF5573K200BHRE Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5573K200BHRE Details Description
Related parts for CMF5573K200BHRE
RELAY GEN PURPOSE SPDT 15A 110V datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 24V 100W datasheet.pdf
IC VREF SERIES 3V SOT23-5 datasheet.pdf
XMITTR UHF ASK/FSK 429MHZ 24QFN datasheet.pdf
RACK STEEL 31.5X21X16 BLK datasheet.pdf
RES SMD 18.2K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 32V 5V 1500W datasheet.pdf
RES SMD 10K OHM 0.1% 0.15W 1505 datasheet.pdf
RES SMD 127K OHM 0.1% 0.15W 0705 datasheet.pdf
IC OSC CLOCK 156.25MHZ 10CLCC datasheet.pdf