Vishay/Dale CMF55750K00DHEK
CMF55750K00DHEK picture photo
Mfg. Part Number
CMF55750K00DHEK
Brief Description
RES 750K OHM 1/2W .5% AXIAL
Datasheet Download
CMF55750K00DHEK.pdf
Availability of CMF55750K00DHEK
QUANTITY
CMF55750K00DHEK Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF55750K00DHEK
Internal Part NumberEIS-CMF55750K00DHEK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)750k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF55750K00DHEK
Related LinksCMF5575, CMF55750K00DHEK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF55750K00DHEK Details Description
Related parts for CMF55750K00DHEK
CAP CER 2PF 50V C0K 0402 datasheet.pdf
BOX ABS BLACK 8.27"L X 4.33"W datasheet.pdf
IC FPGA 246 I/O 356BGA datasheet.pdf
PHOTOTRNS NPN W/CAP SIDE LOOK datasheet.pdf
CAP CER 56PF 100V 10% BP 0805 datasheet.pdf
CUT OFF PUNCH datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X10MM L-TAB datasheet.pdf
CONN QMA PLUG R/A 50OHM SOLDER datasheet.pdf