Vishay/Dale CMF55750K00FHR670
CMF55750K00FHR670 picture photo
Mfg. Part Number
CMF55750K00FHR670
Brief Description
RES 750K OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF55750K00FHR670.pdf
Availability of CMF55750K00FHR670
QUANTITY
CMF55750K00FHR670 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF55750K00FHR670
Internal Part NumberEIS-CMF55750K00FHR670
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)750k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF55750K00FHR670
Related LinksCMF55750, CMF55750K00FHR670 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF55750K00FHR670 Details Description
Related parts for CMF55750K00FHR670
TRANS NPN 45V 3A SOT-223 datasheet.pdf
AIR CONDITIONER 7500BTU SIDE MT datasheet.pdf
PROGRAMMER ICSP ICP2 SOFTLOG datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 150W datasheet.pdf
RES 36.1K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 28V datasheet.pdf
TEST LEAD 18AWG 5000V BLACK 500' datasheet.pdf
PIN STRIP HEADER 37 PIN STRAIGHT datasheet.pdf
RES 37.5 OHM 0.6W 0.02% RADIAL datasheet.pdf
ADC 14BIT SGL 80MSPS 32HVQFN datasheet.pdf
RECEPT .4M CORDSET OPEN NICKEL datasheet.pdf
180UF 450V 30X25MM 85C 2000H datasheet.pdf