Vishay/Dale CMF5575K000DHEA
CMF5575K000DHEA picture photo
Mfg. Part Number
CMF5575K000DHEA
Brief Description
RES 75K OHM 1/2W .5% AXIAL
Datasheet Download
CMF5575K000DHEA.pdf
Availability of CMF5575K000DHEA
QUANTITY
CMF5575K000DHEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5575K000DHEA
Internal Part NumberEIS-CMF5575K000DHEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)75k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5575K000DHEA
Related LinksCMF5575, CMF5575K000DHEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5575K000DHEA Details Description
Related parts for CMF5575K000DHEA
IC SUPERVISOR MPU W/WD SOT23-8 datasheet.pdf
RES 7.68K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC ACCELEROMETER 3AXIS 14-LGA datasheet.pdf
IC OPAMP GP 1.1MHZ 8SO datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 75W datasheet.pdf
RES SMD 6.49K OHM 2W 2512 WIDE datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS PNL MNT SLDR datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CAP CER 130PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf