Vishay/Dale CMF5575R000BHEA
CMF5575R000BHEA picture photo
Mfg. Part Number
CMF5575R000BHEA
Brief Description
RES 75 OHM 1/2W .1% AXIAL
Datasheet Download
CMF5575R000BHEA.pdf
Availability of CMF5575R000BHEA
QUANTITY
CMF5575R000BHEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5575R000BHEA
Internal Part NumberEIS-CMF5575R000BHEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)75
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5575R000BHEA
Related LinksCMF5575, CMF5575R000BHEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5575R000BHEA Details Description
Related parts for CMF5575R000BHEA
CONN HEADER VH SIDE 9POS 3.96MM datasheet.pdf
HEATSHRINK 1/2"X300' SPL BK datasheet.pdf
THERMOSTAT 60 DEG C NO FASTON datasheet.pdf
RES 4.64K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
MICROFIT 3.0 SR RA TH PEG 30AU datasheet.pdf
FIXED IND 15UH 1.8A 90 MOHM SMD datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
SWITCH SLIDE DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CABLE TIE STANDARD:NYL BLACK datasheet.pdf
IC MOTOR DRIVER PAR TSSOP-24 datasheet.pdf
DIODE STD REC NOT ISO 70A DO5 datasheet.pdf