Vishay/Dale CMF5575R000JKEA
CMF5575R000JKEA picture photo
Mfg. Part Number
CMF5575R000JKEA
Brief Description
RES 75 OHM 1/2W 5% AXIAL
Datasheet Download
CMF5575R000JKEA.pdf
Availability of CMF5575R000JKEA
QUANTITY
CMF5575R000JKEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5575R000JKEA
Internal Part NumberEIS-CMF5575R000JKEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)75
Tolerance±5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5575R000JKEA
Related LinksCMF5575, CMF5575R000JKEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5575R000JKEA Details Description
Related parts for CMF5575R000JKEA
CONN HEADER R/A 2POS 2.5MM GOLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
DIN RA HEADER F datasheet.pdf
RES 1.00K OHM 7W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 37POS JAM NUT W/PIN datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 8 Circuit 0.300" (7.62mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 75W datasheet.pdf
OSC MEMS 7.3728MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CONN HEADER SMD GOLD 38POS datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 5% 15V 2214 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 18 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf