Vishay/Dale CMF5577K800BER670
CMF5577K800BER670 picture photo
Mfg. Part Number
CMF5577K800BER670
Brief Description
RES 77.8K OHM 1/2W 0.1% AXIAL
Datasheet Download
CMF5577K800BER670.pdf
Availability of CMF5577K800BER670
QUANTITY
CMF5577K800BER670 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5577K800BER670
Internal Part NumberEIS-CMF5577K800BER670
Standard Package1,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)77.8k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5577K800BER670
Related LinksCMF5577K, CMF5577K800BER670 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5577K800BER670 Details Description
Related parts for CMF5577K800BER670
Connector Receptacle 50 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
TRANSFORMER PULSE datasheet.pdf
IC PWR SUPPLY SEQUENCER SOT23-6 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 15A PPAK SO-8 datasheet.pdf
CAP ALUM 7700UF 25V SCREW datasheet.pdf
CONN EDGE .100 30POS HL LOW P datasheet.pdf
LED GREEN CLEAR 4MM OVAL T/H datasheet.pdf
CAP FILM 0.02UF 5% 1600VDC AXIAL datasheet.pdf