Vishay/Dale CMF55787K00FKR670
CMF55787K00FKR670 picture photo
Mfg. Part Number
CMF55787K00FKR670
Brief Description
RES 787K OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF55787K00FKR670.pdf
Availability of CMF55787K00FKR670
QUANTITY
CMF55787K00FKR670 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF55787K00FKR670
Internal Part NumberEIS-CMF55787K00FKR670
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)787k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF55787K00FKR670
Related LinksCMF55787, CMF55787K00FKR670 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF55787K00FKR670 Details Description
Related parts for CMF55787K00FKR670
RES SMD 22.1K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
Connector Receptacle 27 Position 0.100" (2.54mm) Gold or Gold, GXT Through Hole datasheet.pdf
CAP TANT 2.2UF 25V 20% 1411 datasheet.pdf
CONN SSL TAB CONTACT 1POS CRIMP datasheet.pdf
LED XLAMP COOL WHITE 5700K 2SMD datasheet.pdf
HD EJECT RA TH datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
MICRO 15C P 3" WHT JACKS datasheet.pdf
LED BLUE CLEAR 2SMD R/A datasheet.pdf
FIXED IND 240NH 3.08A 40 MOHM datasheet.pdf
2MM H.M. 8 ROW TYPE F PIN AS datasheet.pdf