Vishay/Dale CMF55787R00FEEA
CMF55787R00FEEA picture photo
Mfg. Part Number
CMF55787R00FEEA
Brief Description
RES 787 OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF55787R00FEEA.pdf
Availability of CMF55787R00FEEA
QUANTITY
CMF55787R00FEEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF55787R00FEEA
Internal Part NumberEIS-CMF55787R00FEEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)787
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF55787R00FEEA
Related LinksCMF5578, CMF55787R00FEEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF55787R00FEEA Details Description
Related parts for CMF55787R00FEEA
CONN HEADER 11POS 2.5MM R/A TIN datasheet.pdf
RES SMD 23.2 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 19.6 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 2.37M OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 210K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES 100K OHM 1W .25% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 0.68UF 250V JB 2220 datasheet.pdf
IC HEX INVERTER GP 14TSSOP datasheet.pdf
CAP CER 0.33UF 6.3V X6S 0402 datasheet.pdf
RES ARRAY 16 RES 100K OHM 18DRT datasheet.pdf