Vishay/Dale CMF5578R700DHEA
CMF5578R700DHEA picture photo
Mfg. Part Number
CMF5578R700DHEA
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 78.7 OHM 1/2W .5% AXIAL
Datasheet Download
CMF5578R700DHEA.pdf
Availability of CMF5578R700DHEA
QUANTITY
CMF5578R700DHEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5578R700DHEA
Internal Part NumberEIS-CMF5578R700DHEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)78.7
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
Height-
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5578R700DHEA
Related LinksCMF5578, CMF5578R700DHEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5578R700DHEA Details Description
Related parts for CMF5578R700DHEA
RACK CABINET 88 X 24.19 X 32.62" datasheet.pdf
IC PROG TEMP SWITCH SENSOR 8-LLP datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 3POS 7.5MM datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 10POS R/A 5.08MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 75W datasheet.pdf
ACCY MOUNT BMM 3/8 58U BNCM datasheet.pdf
VARIABLE TRANSFORMER 140V 100A datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
IC OSC VCXO 100MHZ 6CLCC datasheet.pdf