Vishay/Dale CMF5579K600BERE
CMF5579K600BERE picture photo
Mfg. Part Number
CMF5579K600BERE
Brief Description
RES 79.6K OHM 1/2W .1% AXIAL
Datasheet Download
CMF5579K600BERE.pdf
Availability of CMF5579K600BERE
QUANTITY
CMF5579K600BERE Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5579K600BERE
Internal Part NumberEIS-CMF5579K600BERE
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)79.6k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5579K600BERE
Related LinksCMF5579, CMF5579K600BERE Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5579K600BERE Details Description
Related parts for CMF5579K600BERE
CONN HEADER .100 SINGL R/A 35POS datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 384KB FLASH 100QFP datasheet.pdf
IC TXRX RS232 5V ESD 16-SOIC datasheet.pdf
SWITCH SLIDE DPDT 3A 115V datasheet.pdf
FIXED IND 1.3UH 25A 1.8 MOHM SMD datasheet.pdf
SW PLUNGER SPDT 15A SCREW 125V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 75W datasheet.pdf
BIG CHIP LED HB MODULE WHITE datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 550V SCREW datasheet.pdf