Vishay/Dale CMF557K3200DHEK
CMF557K3200DHEK picture photo
Mfg. Part Number
CMF557K3200DHEK
Brief Description
RES 7.32K OHM 1/2W .5% AXIAL
Datasheet Download
CMF557K3200DHEK.pdf
Availability of CMF557K3200DHEK
QUANTITY
CMF557K3200DHEK Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF557K3200DHEK
Internal Part NumberEIS-CMF557K3200DHEK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)7.32k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF557K3200DHEK
Related LinksCMF557K, CMF557K3200DHEK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF557K3200DHEK Details Description
Related parts for CMF557K3200DHEK
IC FLASH 2MBIT 120NS 32TSOP datasheet.pdf
IC MUX TRIPLE DIFF 2:1 28-PLCC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 38POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN HEADER 26POS 2MM R/A SOLDER datasheet.pdf
RND SPACER 0.032" NYLON 25.27MM datasheet.pdf
RES 140 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 2.8K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
PCF 5.00/07/180 3.5SN OR BX datasheet.pdf
CONN HEADER .05" 16POS T/H datasheet.pdf
RJ45 CAT5E RECESSED LED datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 7.0X5.0MM 1.8V datasheet.pdf