Vishay/Dale CMF557K3200FKEA
CMF557K3200FKEA picture photo
Mfg. Part Number
CMF557K3200FKEA
Brief Description
RES 7.32K OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF557K3200FKEA.pdf
Availability of CMF557K3200FKEA
QUANTITY
CMF557K3200FKEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF557K3200FKEA
Internal Part NumberEIS-CMF557K3200FKEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)7.32k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF557K3200FKEA
Related LinksCMF557K, CMF557K3200FKEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF557K3200FKEA Details Description
Related parts for CMF557K3200FKEA
RES SMD 383K OHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC REG LDO 3.6V 0.2A 4X2SON datasheet.pdf
HD EJECT RA TH datasheet.pdf
PDU METERED 5-15/20R 12 OUTLET datasheet.pdf
Connector Header 58 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X20MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 37POS SKT datasheet.pdf