Vishay/Dale CMF557K5000DHEB
CMF557K5000DHEB picture photo
Mfg. Part Number
CMF557K5000DHEB
Brief Description
RES 7.5K OHM 1/2W .5% AXIAL
Datasheet Download
CMF557K5000DHEB.pdf
Availability of CMF557K5000DHEB
QUANTITY
CMF557K5000DHEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF557K5000DHEB
Internal Part NumberEIS-CMF557K5000DHEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)7.5k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF557K5000DHEB
Related LinksCMF557K, CMF557K5000DHEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF557K5000DHEB Details Description
Related parts for CMF557K5000DHEB
IC 8051 MCU 64K FLASH 100TQFP datasheet.pdf
FERRULE INS VNL AWG24 YEL 15/32" datasheet.pdf
RES CERM WW 5W 30 OHM 5% VERT datasheet.pdf
RES 1.62 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC DVR/RCVR RS232 ESD 20SSOP datasheet.pdf
FILTER 3-PHASE EMC/RFI 130A datasheet.pdf
MOD BOX SMD 4PORT WHITE datasheet.pdf
CONVERTER MINIMOD DC/DC 5.5V 50W datasheet.pdf
RES 24.3K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONTROL TEMP/PROC RELAY OUT 24V datasheet.pdf
IC VOLT DET TIME DLY 4.7V SSOT-2 datasheet.pdf