Vishay/Dale CMF557K5900BHRE
CMF557K5900BHRE picture photo
Mfg. Part Number
CMF557K5900BHRE
Brief Description
RES 7.59K OHM 1/2W .1% AXIAL
Datasheet Download
CMF557K5900BHRE.pdf
Availability of CMF557K5900BHRE
QUANTITY
CMF557K5900BHRE Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF557K5900BHRE
Internal Part NumberEIS-CMF557K5900BHRE
Standard Package5,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)7.59k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF557K5900BHRE
Related LinksCMF557K, CMF557K5900BHRE Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF557K5900BHRE Details Description
Related parts for CMF557K5900BHRE
DIN CONN RCPT 64POS 3 ROW RIANGL datasheet.pdf
RES SMD 34.8K OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
RES 25 OHM 60W 1% TO220 datasheet.pdf
RES 2K OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
TOOL KIT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 300W datasheet.pdf
RES 2.18K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 22 OHM 1W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .100" datasheet.pdf
CRYSTAL 4.915200 MHZ SMD datasheet.pdf
IC SPEAKER DRIVER 1W AB/D 16QFN datasheet.pdf