Vishay/Dale CMF557K6800BEBF
CMF557K6800BEBF picture photo
Mfg. Part Number
CMF557K6800BEBF
Brief Description
RES 7.68K OHM 1/2W .1% AXIAL
Datasheet Download
CMF557K6800BEBF.pdf
Availability of CMF557K6800BEBF
QUANTITY
CMF557K6800BEBF Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF557K6800BEBF
Internal Part NumberEIS-CMF557K6800BEBF
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)7.68k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF557K6800BEBF
Related LinksCMF557K, CMF557K6800BEBF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF557K6800BEBF Details Description
Related parts for CMF557K6800BEBF
CARDEDGE 12POS DUAL .100 GREEN datasheet.pdf
IC DUAL 1OF4 DECDR/DEMUX 16-SOIC datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 9-36VIN +/-05VOUT datasheet.pdf
RES 4.7 OHM 3W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONTROL TEMP/PROC 24V PANEL MT datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 350V SCREW datasheet.pdf
CONN HDR 96POS 2.54MM T/H R/A datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 384KB FLASH 100LQFP datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X25MM XCUT T412 datasheet.pdf
JTV RELAY 1 FORM C 6V datasheet.pdf